Kiedy się ubezpieczać?

Życie potrafi nas zaskoczyć i niestety nie zawsze są to niespodzianki, z których możemy się cieszyć. Niektórych sytuacji losowych nie jesteśmy w stanie przewidzieć ani już tym bardziej ich uniknąć. Nasze gospodarstwo rolne może w każdej chwilki nawiedzić tornado i je doszczętnie zniszczyć, chociaż oczywiście prawdopodobieństwo tego jest niewielkie. Na nasz nowy i drogi samochód może spaść drzewo, nawet jeśli zazwyczaj parkujemy pod dachem. W końcu nasze zdrowie może ulec poważnemu osłabieniu, nawet jeśli staramy się o nie dbać. Wszystko może się zdarzyć i chociażby dlatego przed niektórymi zrządzeniami losu dobrze jest się zabezpieczyć.

Co prawda wykupienie odpowiedniej polisy nie zawsze jest zasadne, jednak w wielu przypadkach jest to naprawdę jedyna rozsądna decyzja. Jeśli nasze auto jest w opłakanym stanie i nie sprzedalibyśmy go za więcej niż tysiąc złotych, to raczej nie ma większego sensu wykupywanie dla niego ubezpieczenia AC. Zupełnie inaczej sprawy się mają w przypadku nowiutkiego pojazdu od dobrego producenta, którym właśnie wyjechaliśmy z salonu – tutaj AC będzie jak najbardziej zasadne.

Oczywiście, nie można jednoznacznie wskazać wszystkich przypadków, w których warto byłoby wykupić ubezpieczenie. Trzeba do tego podchodzić bardziej intuicyjnie, nie zapominając jednak o argumentach zdroworozsądkowych.

Zostaw komentarz